Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10F104ZA8NNNC
CL10F104ZA8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10F104ZA8NNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603
Datasheet Download
CL10F104ZA8NNNC.pdf
Availability of CL10F104ZA8NNNC
QUANTITY
CL10F104ZA8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10F104ZA8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10F104ZA8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10F104ZA8NNNC
Related LinksCL10F10, CL10F104ZA8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10F104ZA8NNNC Details Description
Related parts for CL10F104ZA8NNNC
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FUSE CLIP BLADE 20A SMD datasheet.pdf
KEY BAR datasheet.pdf
RES 898K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 120POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X8 BLUE datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
100UF 25V 6,3X11 datasheet.pdf