Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10F224ZO8NNNC
CL10F224ZO8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10F224ZO8NNNC
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0603
Datasheet Download
CL10F224ZO8NNNC.pdf
Availability of CL10F224ZO8NNNC
QUANTITY
CL10F224ZO8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10F224ZO8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10F224ZO8NNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10F224ZO8NNNC
Related LinksCL10F22, CL10F224ZO8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10F224ZO8NNNC Details Description
Related parts for CL10F224ZO8NNNC
IC VOLTAGE MONITOR DUAL SOT23-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-MSOP datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf