Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10F224ZO8NNNL
CL10F224ZO8NNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL10F224ZO8NNNL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0603
Datasheet Download
CL10F224ZO8NNNL.pdf
Availability of CL10F224ZO8NNNL
QUANTITY
CL10F224ZO8NNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10F224ZO8NNNL
Internal Part NumberEIS-CL10F224ZO8NNNL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10F224ZO8NNNL
Related LinksCL10F22, CL10F224ZO8NNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10F224ZO8NNNL Details Description
Related parts for CL10F224ZO8NNNL
CABLE IEEE1394 6POS-6POS 1.8M datasheet.pdf
CONN PLUG POSI-LOC 2POS .093 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 13.4VC DO15 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 18A SP1 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 250W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf