Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10F224ZO8NNNL
CL10F224ZO8NNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL10F224ZO8NNNL
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0603
Datasheet Download
CL10F224ZO8NNNL.pdf
Availability of CL10F224ZO8NNNL
QUANTITY
CL10F224ZO8NNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10F224ZO8NNNL
Internal Part NumberEIS-CL10F224ZO8NNNL
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10F224ZO8NNNL
Related LinksCL10F22, CL10F224ZO8NNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10F224ZO8NNNL Details Description
Related parts for CL10F224ZO8NNNL
TIE CABLE 304 ST/STL 200LB 26.8" datasheet.pdf
CABLE COAX BNC 50 OHM 1.5M BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 51V SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V S2H 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSO 5V SIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SCR 2000V 2913A K-PUK datasheet.pdf