Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10F334ZO8NNNC
CL10F334ZO8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10F334ZO8NNNC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603
Datasheet Download
CL10F334ZO8NNNC.pdf
Availability of CL10F334ZO8NNNC
QUANTITY
CL10F334ZO8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10F334ZO8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10F334ZO8NNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10F334ZO8NNNC
Related LinksCL10F33, CL10F334ZO8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10F334ZO8NNNC Details Description
Related parts for CL10F334ZO8NNNC
FITTING LD/LDP/CD PWR DROP CEIL datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 28-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK 1POS 15MM R/A PCB datasheet.pdf
HAN PUSHPULL POWER 4/0-F METALL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 190PO datasheet.pdf
IMPACT MEZZ 5X10 40MM GR/W SN datasheet.pdf