Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A106KAYNNNE
CL21A106KAYNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21A106KAYNNNE
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A106KAYNNNE.pdf
Availability of CL21A106KAYNNNE
QUANTITY
CL21A106KAYNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A106KAYNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21A106KAYNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A106KAYNNNE
Related LinksCL21A10, CL21A106KAYNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A106KAYNNNE Details Description
Related parts for CL21A106KAYNNNE
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.34K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf