Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A106KPFNNWE
CL21A106KPFNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL21A106KPFNNWE
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A106KPFNNWE.pdf
Availability of CL21A106KPFNNWE
QUANTITY
CL21A106KPFNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A106KPFNNWE
Internal Part NumberEIS-CL21A106KPFNNWE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A106KPFNNWE
Related LinksCL21A10, CL21A106KPFNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A106KPFNNWE Details Description
Related parts for CL21A106KPFNNWE
FUSE GLASS 4A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
BAG SHIELD METAL-IN 4X30 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RECPT VAL-U-LOK datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 560MA 375 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 3.2MM datasheet.pdf