Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A225KPCLNNC
CL21A225KPCLNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21A225KPCLNNC
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A225KPCLNNC.pdf
Availability of CL21A225KPCLNNC
QUANTITY
CL21A225KPCLNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A225KPCLNNC
Internal Part NumberEIS-CL21A225KPCLNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A225KPCLNNC
Related LinksCL21A22, CL21A225KPCLNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A225KPCLNNC Details Description
Related parts for CL21A225KPCLNNC
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 7400UF 50V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf