Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A226MQQNNWE
CL21A226MQQNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL21A226MQQNNWE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A226MQQNNWE.pdf
Availability of CL21A226MQQNNWE
QUANTITY
CL21A226MQQNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A226MQQNNWE
Internal Part NumberEIS-CL21A226MQQNNWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A226MQQNNWE
Related LinksCL21A22, CL21A226MQQNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A226MQQNNWE Details Description
Related parts for CL21A226MQQNNWE
RES SMD 39 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP BCD W/KNOB PC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 5% RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HEATSHRINK 65/19MM-48" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf