Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B103KBCNNNC
CL21B103KBCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B103KBCNNNC
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B103KBCNNNC.pdf
Availability of CL21B103KBCNNNC
QUANTITY
CL21B103KBCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B103KBCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL21B103KBCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B103KBCNNNC
Related LinksCL21B10, CL21B103KBCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B103KBCNNNC Details Description
Related parts for CL21B103KBCNNNC
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 16.1A 7 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH UNIT ILLUM 24V SPDT YEL datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 4.9A 32.6 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 781 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 3.0, Super Speed 10 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 160 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf