Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B103KDCNNNC
CL21B103KDCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B103KDCNNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B103KDCNNNC.pdf
Availability of CL21B103KDCNNNC
QUANTITY
CL21B103KDCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B103KDCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL21B103KDCNNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B103KDCNNNC
Related LinksCL21B10, CL21B103KDCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B103KDCNNNC Details Description
Related parts for CL21B103KDCNNNC
SCR 8A 15MA 600V DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL YLW,YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 75W datasheet.pdf
RES 257.1 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf