Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B104KBFNNNF
CL21B104KBFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL21B104KBFNNNF
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B104KBFNNNF.pdf
Availability of CL21B104KBFNNNF
QUANTITY
CL21B104KBFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B104KBFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL21B104KBFNNNF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B104KBFNNNF
Related LinksCL21B10, CL21B104KBFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B104KBFNNNF Details Description
Related parts for CL21B104KBFNNNF
IC CTRLR PFC/PWM 67KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf