Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B104KCC5PNC
CL21B104KCC5PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B104KCC5PNC
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B104KCC5PNC.pdf
Availability of CL21B104KCC5PNC
QUANTITY
CL21B104KCC5PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B104KCC5PNC
Internal Part NumberEIS-CL21B104KCC5PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B104KCC5PNC
Related LinksCL21B10, CL21B104KCC5PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B104KCC5PNC Details Description
Related parts for CL21B104KCC5PNC
TVS DIODE 17VWM 29.2VC PWRMITE1 datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
CONN SMP RCPT STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC PANELBUS DVI REC 100-HTQFP datasheet.pdf
HEADER 20POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf