Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B184KOANNND
CL21B184KOANNND picture photo
Mfg. Part Number
CL21B184KOANNND
Brief Description
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B184KOANNND.pdf
Availability of CL21B184KOANNND
QUANTITY
CL21B184KOANNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B184KOANNND
Internal Part NumberEIS-CL21B184KOANNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B184KOANNND
Related LinksCL21B18, CL21B184KOANNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B184KOANNND Details Description
Related parts for CL21B184KOANNND
IC LOGARITHMIC AMP 92DB 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECPT 120POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN PLUG datasheet.pdf
M12 4 POS FEMALE RA-BLNT 1MTR datasheet.pdf