Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B271KBANNNC
CL21B271KBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B271KBANNNC
Brief Description
CAP CER 270PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B271KBANNNC.pdf
Availability of CL21B271KBANNNC
QUANTITY
CL21B271KBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B271KBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21B271KBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B271KBANNNC
Related LinksCL21B27, CL21B271KBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B271KBANNNC Details Description
Related parts for CL21B271KBANNNC
FIXED IND 18MH 30MA 60 OHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 6500K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf