Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B333KBANNNC
CL21B333KBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B333KBANNNC
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B333KBANNNC.pdf
Availability of CL21B333KBANNNC
QUANTITY
CL21B333KBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B333KBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21B333KBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B333KBANNNC
Related LinksCL21B33, CL21B333KBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B333KBANNNC Details Description
Related parts for CL21B333KBANNNC
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 SOCKET-WIRE 5M datasheet.pdf
LENS MT CLIPLITE 5MM AMB TRANSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HC RELAY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 6A datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf