Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B334KOCNFNC
CL21B334KOCNFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B334KOCNFNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B334KOCNFNC.pdf
Availability of CL21B334KOCNFNC
QUANTITY
CL21B334KOCNFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B334KOCNFNC
Internal Part NumberEIS-CL21B334KOCNFNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B334KOCNFNC
Related LinksCL21B33, CL21B334KOCNFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B334KOCNFNC Details Description
Related parts for CL21B334KOCNFNC
IC OPAMP POWER 1MHZ DDPAK datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMB datasheet.pdf
CAP ARRAY 12PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TQFN datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
2.5 W/W CONN RETAINER 511130805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG INSERT SHELL STRGHT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V -5V 40W datasheet.pdf