Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C030CBANNND
CL21C030CBANNND picture photo
Mfg. Part Number
CL21C030CBANNND
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C030CBANNND.pdf
Availability of CL21C030CBANNND
QUANTITY
CL21C030CBANNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C030CBANNND
Internal Part NumberEIS-CL21C030CBANNND
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C030CBANNND
Related LinksCL21C03, CL21C030CBANNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C030CBANNND Details Description
Related parts for CL21C030CBANNND
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.9V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.56A 71.9 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 34 DL POS R/A 30GOLD datasheet.pdf
IC CTLR 2/3/4PH BUCK 40-VFQFPN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3.5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
1016 TB SP CL PARALLEL/T datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf