Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C220FBANNNC
CL21C220FBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C220FBANNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C220FBANNNC.pdf
Availability of CL21C220FBANNNC
QUANTITY
CL21C220FBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C220FBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C220FBANNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C220FBANNNC
Related LinksCL21C22, CL21C220FBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C220FBANNNC Details Description
Related parts for CL21C220FBANNNC
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 3.75SPS 2CH 8-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
POE+ GIGA-MCBASIC, 2TX/SSLX-SM13 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ16B datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HPP V4 POWER EI-PFT 48V/12A 4P T datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf