Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y079325R0000T0L
Y079325R0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y079325R0000T0L
Brief Description
RES 25 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y079325R0000T0L.pdf
Availability of Y079325R0000T0L
QUANTITY
Y079325R0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y079325R0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y079325R0000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y079325R0000T0L
Y079325R0000T0L Details Description
Related parts for Y079325R0000T0L
CONN HEADR BRKWAY .100 29POS R/A datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE RED datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC TXRX FSK POWER LINE 44-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 30POS datasheet.pdf