Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C220FBANNNC
CL21C220FBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C220FBANNNC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C220FBANNNC.pdf
Availability of CL21C220FBANNNC
QUANTITY
CL21C220FBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C220FBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C220FBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C220FBANNNC
Related LinksCL21C22, CL21C220FBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C220FBANNNC Details Description
Related parts for CL21C220FBANNNC
RES SMD 432 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR PUSH-PULL SC70-5 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 12.5UF 10% 440VAC QC datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM datasheet.pdf