Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C222GBFNNNE
CL21C222GBFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21C222GBFNNNE
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C222GBFNNNE.pdf
Availability of CL21C222GBFNNNE
QUANTITY
CL21C222GBFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C222GBFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21C222GBFNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C222GBFNNNE
Related LinksCL21C22, CL21C222GBFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C222GBFNNNE Details Description
Related parts for CL21C222GBFNNNE
MOSFET P-CH 100V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 3POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
NEW GI CONN2.5 HDR ASMBLY 8P BLU datasheet.pdf
P-MOS RELAY, HS SOP1, FORM A datasheet.pdf
4700UF 25V 21X38MM 125C 8000H datasheet.pdf