Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C332JAC1PNC
CL21C332JAC1PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C332JAC1PNC
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C332JAC1PNC.pdf
Availability of CL21C332JAC1PNC
QUANTITY
CL21C332JAC1PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C332JAC1PNC
Internal Part NumberEIS-CL21C332JAC1PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C332JAC1PNC
Related LinksCL21C33, CL21C332JAC1PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C332JAC1PNC Details Description
Related parts for CL21C332JAC1PNC
CONN CABLE ENTRY SEAL SZ 23 CPC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIBR 16-SOIC datasheet.pdf
FILTER EMI 5500 PF PI TYPE datasheet.pdf
RES 43 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 9POS datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf