Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C390GDCNCNC
CL21C390GDCNCNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C390GDCNCNC
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C390GDCNCNC.pdf
Availability of CL21C390GDCNCNC
QUANTITY
CL21C390GDCNCNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C390GDCNCNC
Internal Part NumberEIS-CL21C390GDCNCNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C390GDCNCNC
Related LinksCL21C39, CL21C390GDCNCNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C390GDCNCNC Details Description
Related parts for CL21C390GDCNCNC
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
WIRE SADDLE-SNAP RIVET .64" datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWN VM 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
EVAL KIT ZYNQ-7000 SOC ZC702 datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf
RELAY SSR 480V datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf