Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C471GBANNNC
CL21C471GBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C471GBANNNC
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C471GBANNNC.pdf
Availability of CL21C471GBANNNC
QUANTITY
CL21C471GBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C471GBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C471GBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C471GBANNNC
Related LinksCL21C47, CL21C471GBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C471GBANNNC Details Description
Related parts for CL21C471GBANNNC
IC MPU I960 25MHZ 132QFP datasheet.pdf
FUSE HIGH VOLTAGE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 13A D2PAK datasheet.pdf
IC PUSH BUTTON ON/OFF CTRLR 8DFN datasheet.pdf
BREAD BOARD/WIRE KIT ARDUINO datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM RING INS 16-14AWG datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf