Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21CR75BBANNNC
CL21CR75BBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21CR75BBANNNC
Brief Description
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21CR75BBANNNC.pdf
Availability of CL21CR75BBANNNC
QUANTITY
CL21CR75BBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21CR75BBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21CR75BBANNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.75pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21CR75BBANNNC
Related LinksCL21CR7, CL21CR75BBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21CR75BBANNNC Details Description
Related parts for CL21CR75BBANNNC
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X1MM W/ADH datasheet.pdf
RES 670 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
QUICK DISCONNECT MINI CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X6S 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 213 MOHM SMD datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-3030-A datasheet.pdf
IC SRAM 4M 512X8 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf