Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21CR82CBANNNC
CL21CR82CBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21CR82CBANNNC
Brief Description
CAP CER 0.82PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21CR82CBANNNC.pdf
Availability of CL21CR82CBANNNC
QUANTITY
CL21CR82CBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21CR82CBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21CR82CBANNNC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.82pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21CR82CBANNNC
Related LinksCL21CR8, CL21CR82CBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21CR82CBANNNC Details Description
Related parts for CL21CR82CBANNNC
IC SUPERVISOR CPU 8K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 60A ISOTOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 2W DO204AL datasheet.pdf
EVAL READER BLUEBOARD MFRC630 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT RA datasheet.pdf