Vishay/Sprague T95X226K6R3LZAL
T95X226K6R3LZAL picture photo
Mfg. Part Number
T95X226K6R3LZAL
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2910
Datasheet Download
T95X226K6R3LZAL.pdf
Availability of T95X226K6R3LZAL
QUANTITY
T95X226K6R3LZAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95X226K6R3LZAL
Internal Part NumberEIS-T95X226K6R3LZAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2910 (7227 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95X226K6R3LZAL
Related LinksT95X226, T95X226K6R3LZAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95X226K6R3LZAL Details Description
Related parts for T95X226K6R3LZAL
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
RFID 2000 HP REMOTE MOD 134.2KHZ datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 24AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
LENS TIR W/HLDR SPOT FLOOD LZ4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf