Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F105ZOCNNNC
CL21F105ZOCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21F105ZOCNNNC
Brief Description
CAP CER 1UF 16V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F105ZOCNNNC.pdf
Availability of CL21F105ZOCNNNC
QUANTITY
CL21F105ZOCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F105ZOCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL21F105ZOCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F105ZOCNNNC
Related LinksCL21F10, CL21F105ZOCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F105ZOCNNNC Details Description
Related parts for CL21F105ZOCNNNC
BOARD TERMINAL TURRET DBL 19POS datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SC70 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.1A CHIP datasheet.pdf
IC DISPLAYPORT 1:2 SWITCH 56QFN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS LOW 20PPM datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.3 OHM 1% 5W datasheet.pdf