Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F106ZPFNNNG
CL21F106ZPFNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21F106ZPFNNNG
Brief Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F106ZPFNNNG.pdf
Availability of CL21F106ZPFNNNG
QUANTITY
CL21F106ZPFNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F106ZPFNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21F106ZPFNNNG
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F106ZPFNNNG
Related LinksCL21F10, CL21F106ZPFNNNG Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F106ZPFNNNG Details Description
Related parts for CL21F106ZPFNNNG
SOCKET CONN 10 CONTACT OPEN GOLD datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 26POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES .68 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 1.06204K OHM .3W .005% RAD datasheet.pdf