Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21X106KQQNNNE
CL21X106KQQNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21X106KQQNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0805
Datasheet Download
CL21X106KQQNNNE.pdf
Availability of CL21X106KQQNNNE
QUANTITY
CL21X106KQQNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21X106KQQNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21X106KQQNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21X106KQQNNNE
Related LinksCL21X10, CL21X106KQQNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21X106KQQNNNE Details Description
Related parts for CL21X106KQQNNNE
CONN RECEPT RT ANG 50POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
FUSE 225A 600V T-LAG datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.3V 600MW DO220AA datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS 1MM datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0062UF RADIAL datasheet.pdf