Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31A106KACLNNL
CL31A106KACLNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL31A106KACLNNL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Datasheet Download
CL31A106KACLNNL.pdf
Availability of CL31A106KACLNNL
QUANTITY
CL31A106KACLNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31A106KACLNNL
Internal Part NumberEIS-CL31A106KACLNNL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31A106KACLNNL
Related LinksCL31A10, CL31A106KACLNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31A106KACLNNL Details Description
Related parts for CL31A106KACLNNL
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.0V SC-82AB datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 317 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF DOWN/S datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf