Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31A106MQHNNNE
CL31A106MQHNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31A106MQHNNNE
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
CL31A106MQHNNNE.pdf
Availability of CL31A106MQHNNNE
QUANTITY
CL31A106MQHNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31A106MQHNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31A106MQHNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31A106MQHNNNE
Related LinksCL31A10, CL31A106MQHNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31A106MQHNNNE Details Description
Related parts for CL31A106MQHNNNE
BOOT MOLDED STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 5KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 100A TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 30MA MICROMLF datasheet.pdf
1500 TB SOC WF&SHIELD RA datasheet.pdf
OPTOCOUPLER 1 CH TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf