Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31A226KQHNFNE
CL31A226KQHNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31A226KQHNFNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
CL31A226KQHNFNE.pdf
Availability of CL31A226KQHNFNE
QUANTITY
CL31A226KQHNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31A226KQHNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31A226KQHNFNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31A226KQHNFNE
Related LinksCL31A22, CL31A226KQHNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31A226KQHNFNE Details Description
Related parts for CL31A226KQHNFNE
IC OPAMP PGA 13MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 160MA 720 MOHM datasheet.pdf