Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31A226MOCLNNC
CL31A226MOCLNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31A226MOCLNNC
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Datasheet Download
CL31A226MOCLNNC.pdf
Availability of CL31A226MOCLNNC
QUANTITY
CL31A226MOCLNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31A226MOCLNNC
Internal Part NumberEIS-CL31A226MOCLNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31A226MOCLNNC
Related LinksCL31A22, CL31A226MOCLNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31A226MOCLNNC Details Description
Related parts for CL31A226MOCLNNC
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 385MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 68MM datasheet.pdf