Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B103KGFNFNE
CL31B103KGFNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B103KGFNFNE
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B103KGFNFNE.pdf
Availability of CL31B103KGFNFNE
QUANTITY
CL31B103KGFNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B103KGFNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31B103KGFNFNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B103KGFNFNE
Related LinksCL31B10, CL31B103KGFNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B103KGFNFNE Details Description
Related parts for CL31B103KGFNFNE
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 150POS 3MM VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 8W TO220-4 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf
FUSE BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 0.0003 OHM 1% 2W 1206 datasheet.pdf