Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B155KOFNNNE
CL31B155KOFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B155KOFNNNE
Brief Description
CAP CER 1.5UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B155KOFNNNE.pdf
Availability of CL31B155KOFNNNE
QUANTITY
CL31B155KOFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B155KOFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31B155KOFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B155KOFNNNE
Related LinksCL31B15, CL31B155KOFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B155KOFNNNE Details Description
Related parts for CL31B155KOFNNNE
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
ANT VPOL OMNIDIR 10DBI N FEM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf