Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B225KOHNFNE
CL31B225KOHNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B225KOHNFNE
Brief Description
CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B225KOHNFNE.pdf
Availability of CL31B225KOHNFNE
QUANTITY
CL31B225KOHNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B225KOHNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31B225KOHNFNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B225KOHNFNE
Related LinksCL31B22, CL31B225KOHNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B225KOHNFNE Details Description
Related parts for CL31B225KOHNFNE
IC REG LDO 5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf