Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B472KGFNFNE
CL31B472KGFNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B472KGFNFNE
Brief Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B472KGFNFNE.pdf
Availability of CL31B472KGFNFNE
QUANTITY
CL31B472KGFNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B472KGFNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31B472KGFNFNE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B472KGFNFNE
Related LinksCL31B47, CL31B472KGFNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B472KGFNFNE Details Description
Related parts for CL31B472KGFNFNE
CONN STRIP HEADER 2X50 .050 datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 8.8K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9 M 48" RBW JACKS datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf