Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B472KHFSFNE
CL31B472KHFSFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B472KHFSFNE
Brief Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B472KHFSFNE.pdf
Availability of CL31B472KHFSFNE
QUANTITY
CL31B472KHFSFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B472KHFSFNE
Internal Part NumberEIS-CL31B472KHFSFNE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B472KHFSFNE
Related LinksCL31B47, CL31B472KHFSFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B472KHFSFNE Details Description
Related parts for CL31B472KHFSFNE
CONN HEADER .100" 26POS DL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 5V LP SER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 29.7MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
VARISTOR 212V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf