Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B474MAFNNNE
CL31B474MAFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B474MAFNNNE
Brief Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B474MAFNNNE.pdf
Availability of CL31B474MAFNNNE
QUANTITY
CL31B474MAFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B474MAFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31B474MAFNNNE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B474MAFNNNE
Related LinksCL31B47, CL31B474MAFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B474MAFNNNE Details Description
Related parts for CL31B474MAFNNNE
IC VID VOLTAGE PROGRAMMER 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX IF W/RSSI&LIMIT 28-QSOP datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
METRAL HDR datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT.5E 1M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf