Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B681KHFNFNE
CL31B681KHFNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B681KHFNFNE
Brief Description
CAP CER 680PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B681KHFNFNE.pdf
Availability of CL31B681KHFNFNE
QUANTITY
CL31B681KHFNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B681KHFNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31B681KHFNFNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B681KHFNFNE
Related LinksCL31B68, CL31B681KHFNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B681KHFNFNE Details Description
Related parts for CL31B681KHFNFNE
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V datasheet.pdf
PHOTOSENSOR REFLECT 700NM 8P TO5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 124 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf