Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C331JBCNNNC
CL31C331JBCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31C331JBCNNNC
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C331JBCNNNC.pdf
Availability of CL31C331JBCNNNC
QUANTITY
CL31C331JBCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C331JBCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31C331JBCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C331JBCNNNC
Related LinksCL31C33, CL31C331JBCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C331JBCNNNC Details Description
Related parts for CL31C331JBCNNNC
DIGITAL OUPUT MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 4SIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG RED 500' datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON YELLOW FLAT datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 180MA 950 MOHM datasheet.pdf