Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C331JCCNNNC
CL31C331JCCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31C331JCCNNNC
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C331JCCNNNC.pdf
Availability of CL31C331JCCNNNC
QUANTITY
CL31C331JCCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C331JCCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31C331JCCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C331JCCNNNC
Related LinksCL31C33, CL31C331JCCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C331JCCNNNC Details Description
Related parts for CL31C331JCCNNNC
RES SMD 16.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AMP MMIC SI BIPOLAR SOT143 datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 35MA SOT89-3 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf