Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C332JHHNFNE
CL31C332JHHNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31C332JHHNFNE
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C332JHHNFNE.pdf
Availability of CL31C332JHHNFNE
QUANTITY
CL31C332JHHNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C332JHHNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31C332JHHNFNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C332JHHNFNE
Related LinksCL31C33, CL31C332JHHNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C332JHHNFNE Details Description
Related parts for CL31C332JHHNFNE
TRANS NPN 25V 5A TO-126 datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
FUSE 150A 600V T-LAG CLASS J datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Header 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf