NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MFRC52201HN1,157
MFRC52201HN1,157 picture photo
Mfg. Part Number
MFRC52201HN1,157
Manufacturer
Product Category
RFID ICs
Brief Description
IC SMART CARD READER 32HVQFN
Datasheet Download
MFRC52201HN1,157.pdf
Availability of MFRC52201HN1,157
QUANTITY
MFRC52201HN1,157 Order Process
Ship out your order
Specifications of MFRC52201HN1,157
Internal Part NumberEIS-MFRC52201HN1,157
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMFRC520,2,3 Wire Diameter 14/May/2014
MFRC520,22,23 Wire Diameter Update 09/Aug/2014
PCN Assembly/OriginAssembly Site Addition 18/May/2014
Assembly Site Addition 05/Oct/2014
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package2,450
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID ICs
Series-
PackagingTray
RF TypeRead / Write
Frequency13.56MHz
FeaturesISO/IEC 14443A
Package / Case32-VQFN
Supplier Device Package32-HVQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFRC52201HN1,157
MFRC52201HN1,157 Details Description
Related parts for MFRC52201HN1,157
RECTIFIER BRIDGE 6A 50V GBPC6 datasheet.pdf
IC COMP QUAD SGL SUPPLY 14SOIC datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.3V SOT23-3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 200 OHM 1% 50W datasheet.pdf