Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C471KCCNNNC
CL31C471KCCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31C471KCCNNNC
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C471KCCNNNC.pdf
Availability of CL31C471KCCNNNC
QUANTITY
CL31C471KCCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C471KCCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31C471KCCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C471KCCNNNC
Related LinksCL31C47, CL31C471KCCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C471KCCNNNC Details Description
Related parts for CL31C471KCCNNNC
CONN RECEPT 7POS 1.25MM LO PRO datasheet.pdf
EVAL MOD FOR BQ24001 datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MDF51 RECPT 2POS T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.5A CPH3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 70MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf
FEED FINGER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf