Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C560JBCNNNC
CL31C560JBCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31C560JBCNNNC
Brief Description
CAP CER 56PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C560JBCNNNC.pdf
Availability of CL31C560JBCNNNC
QUANTITY
CL31C560JBCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C560JBCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31C560JBCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C560JBCNNNC
Related LinksCL31C56, CL31C560JBCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C560JBCNNNC Details Description
Related parts for CL31C560JBCNNNC
IC REGISTER 8BIT SIPO 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A TIN BLK datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SNSW 0.1A 3/16 PLAN 79215740 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
STOP SCREW TYPE N JCK datasheet.pdf
I/O MOD 32 DIGITAL 32 SOLID ST datasheet.pdf
KIT BOOT ADAPTER datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf