TT Electronics/Welwyn LRMAP2512-R002FT4
LRMAP2512-R002FT4 picture photo
Mfg. Part Number
LRMAP2512-R002FT4
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.002 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
LRMAP2512-R002FT4.pdf
Availability of LRMAP2512-R002FT4
QUANTITY
LRMAP2512-R002FT4 Order Process
Ship out your order
Specifications of LRMAP2512-R002FT4
Internal Part NumberEIS-LRMAP2512-R002FT4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesLRMA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.002
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Element
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 170°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LRMAP2512-R002FT4
Related LinksLRMAP251, LRMAP2512-R002FT4 Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
LRMAP2512-R002FT4 Details Description
Related parts for LRMAP2512-R002FT4
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
LOTION ESD HAND 1QUART PUMP datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
MODULE 12 LENS SPOT 295MM LONG datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.2A 138 MOHM datasheet.pdf