Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32A476KQJNNNE
CL32A476KQJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32A476KQJNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
CL32A476KQJNNNE.pdf
Availability of CL32A476KQJNNNE
QUANTITY
CL32A476KQJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32A476KQJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32A476KQJNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32A476KQJNNNE
Related LinksCL32A47, CL32A476KQJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32A476KQJNNNE Details Description
Related parts for CL32A476KQJNNNE
IC LCD VOLTAGE GRADATION TQFP048 datasheet.pdf
ESD HANDLER 6X6-1/2X1 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
IC DELAY LINE 1024TAP PROG 32MLF datasheet.pdf
IC CLK ZDB 1:9 180MHZ 32LQFP datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET SOT-23-6 TO 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
RES 274K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIMIT SW,FLEXIBLE ROD LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf